Jak działa LaserTrade?
Skorzystaj z formularza "Zapytanie ofertowe" lub "Wyślij zapytanie". Firmy natychmiast otrzymają powiadomienie o konieczności przygotowania wyceny. Oferty otrzymasz na adres e-mail. Jeżeli oferta jest dla Ciebie atrakcyjna, wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną firmą i nawiążesz współpracę. Z LaserTrade korzystasz bezpłatnie.
Cięcie laserem plexi – przykłady.
Cięcie laserem plexi –
jak to robimy?
Profesjonalnie zajmujemy się szeroko pojętymi usługami CNC, dlatego bez problemu wykonasz u nas cięcie laserowe pleksi. Wycinanie w pleksi ma wiele różnorodnych zastosowań, dlatego elastycznie i indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia i dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas usługi odbywały się na jak najwyższym poziomie. Mamy pełną świadomość tego, że od jakości i rzetelności produktów wykonanych przez naszych Partnerów zależeć będzie również sukces naszych Klientów, dlatego weryfikujemy firmy, z którymi podejmujemy współpracę – muszą mieć przynajmniej roczny staż zawodowy i posiadać nieposzlakowaną opinię. Swój projekt powierzasz zatem w sprawdzone ręce. Jesteśmy solidnym i godnym zaufania partnerem biznesowym. Czekamy na Twoje zlecenia na cięcie laserem pleksi.
Cięcie laserem plexi –
wycinaj z profesjonalistami.
Współpracujące z nami firmy CNC dysponują wysokiej klasy sprzętem, innowacyjnymi i niesamowicie precyzyjnymi maszynami, umożliwiającymi osiągnięcie każdego celu, nawet gdy chodzi o wyjątkowo drobne elementy czy złożone, skomplikowane formy. Te nieograniczone możliwości wycinania kształtów pozwalają na realizację najśmielszych wizji i pomysłów – nie tylko w kategorii „cięcie pleksi„.
Jeżeli więc potrzebujesz wysokiej jakości cięcia laserowego – jesteśmy do Twoich usług. Wybierz profesjonalne cięcie laserem pleksi z zespołem specjalistów. Bez względu na to, co chcesz wyprodukować, gwarantujemy precyzję i wysoką jakość wykonania. Kładziemy nacisk na rozwijanie umiejętności i poszerzanie wiedzy na temat nowych technologii, dlatego podejmując się współpracy z nami, pracujesz z najlepszymi Wykonawcami z całej Polski. Zarejestruj się i dodaj zapytanie o cięcie laserem pleksi, a oferty same zaczną spływać na Twoje konto.
Zastosowanie akrylu (pleksi) w przemyśle.
Popularność pleksi (akrylu) w przemyśle wynika z jego uniwersalności. Jego zalety i mnogość różnych zastosowań dostrzeżone zostały przez wiele branż. Szkło akrylowe stosowane jest w wielu sektorach, zarówno w specjalistycznych gałęziach przemysłu, jak i w życiu codziennym. Cięcie laserem pleksi pozwala przekształcać materiał na wiele użytecznych przedmiotów.
Do czego stosuje się akryl (pleksi)?
Wykorzystywany jest w przemyśle reklamowym, budowlanym, meblowym, motoryzacyjnym, lotniczym, zbrojeniowym, w architekturze wnętrz, wystawiennictwie i wielu innych.
Cięcie laserem pleksi pozwala wykonywać: elementy dekoracyjne, panele reklamowe, tablice, kasetony, szyldy, ekspozytory, stojaki, podświetlane litery, gadżety reklamowe, stoiska, witryny, gabloty, osłony i obudowy zabezpieczające maszyn, przeszklenia różnego rodzaju, oprawy świetlne, świetliki dachowe, elementy elewacji, osłony balkonowe, ścianki działowe, bariery dźwiękochłonne, płyty fluorescencyjne, ekrany antytermiczne, płyty do łóżek solarnych, płyty do podświetleń, tablice rejestracyjne, szyby samolotów, statków, reflektory, owiewki, pudełka i kuwety, urny wyborcze, trofea i medale, klosze lamp, rzeźby, meble, oszklenia kabin i wanien, bramy, drzwi, okna, szklarnie, lustra weneckie, światłowody, aparaturę optyczną, sztuczne soczewki wewnątrzgałkowe.
Akryl wzbogacony składnikami mineralnymi sprawdzi się w produkcji wyrobów charakteryzujących się wysoką udarnością i wymagających podwyższonej trwałości, jak: wyposażenie banków, hoteli, biur, sklepów, tarcze i barykady stosowane przez policję i wojsko.
Ogromnym plusem jest możliwość nadania szkłu akrylowemu wybranego poziomu transparentności. Płyty o barwie mlecznej można zastosować wszędzie tam, gdzie wymagana jest dyskrecja, np. balustrady czy szyby w drzwiach.
Co to jest pleksi (akryl)?
Pleksi jest przezroczystym tworzywem sztucznym, składającym się z polimetakrylanu metylu (PMMA). Akryl otrzymuje się w wyniku jego polimeryzacji rodnikowej lub anionowej. Przypomina szkło, ale jest od niego trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, lżejsze i tańsze.
W pierwotnej formie jest materiałem bezbarwnym, sztywnym, a przy okazji termoplastycznym, co pozwala na jego bezproblemową obróbkę mechaniczną i kształtowanie. Dostępny w szerokiej gamie kolorów, wykończeń i stopniach przezroczystości.
Inne jego nazwy to: szkło akrylowe, szkło organiczne, metaplex, pleksiglas, pleksa, plexi. Wśród nazw handlowych stosowanych przez innych producentów mamy: Polymethyl methacrylate, acrylic glass, Acrylite®, Akrylon®, Altuglas®, CRYLUX™, CRYLON®, Deglas®, Friacryl®, Hesa-Glas®, Limacryl®, Lucryl®, Oroglas®, PerClax®, Perspex®, Plexiglas®, Plexiglas® resist, P-Plex®, Plexpol®, Resarit®, Satin Glass®, Setacryl®, Setaletter®, Setapan®, Setasand®.
Czym ciąć pleksi?
Idealnym narzędziem do cięcia pleksi są systemy laserowe CO2, których długość fali bardzo dobrze reaguje na te tworzywa sztuczne. Cięcie laserem pleksi jest procesem bezdotykowym, czystym, szybkim, precyzyjnym i przynosi znacznie lepsze wyniki niż cięcie uzyskane przy wykorzystaniu tradycyjnych metod.
Cięcie laserem pleksi charakteryzuje się wysoką dokładnością, idealną powtarzalnością, umożliwia osiąganie optymalnych krawędzi cięcia i pozwala na obróbkę zarówno odlewanego (GS), jak i wytłaczanego (XT) akrylu. Mała średnica wiązki pozwala na wycinanie nawet najdrobniejszych elementów, co mogłoby okazać się dużym ograniczeniem dla tradycyjnych frezarek. Najlepsze efekty cięcie laserem pleksi przynosi przy stosunkowo niewielkich szybkościach i dużych mocach, co umożliwia sprawne przetopienie i uzyskanie efektu polerowanych krawędzi. Cięcie laserem pleksi może powodować pojawiające się opary, które są jednak łatwo odsysane i filtrowane (jeżeli są takie wymagania).
Rodzaje akrylu do obróbki laserowej.
Producenci akrylu oferują szeroki asortyment produktów w różnych kolorach i teksturach zarówno z akrylu odlewanego (GS), jak i ekstrudowanego, inaczej wytłaczanego (XT), co sprawia, że jest to chętnie wybierany materiał do cięcia laserowego. Obie te wersje dobrze poddają się obróbce laserowej, jednakże charakteryzują się odrębnymi właściwościami i pod wpływem wiązki lasera zachowują się inaczej. Warto poznać te różnice, zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj, aby był on odpowiedni do naszego projektu.
Akryl wylewany (odlewany, lany) polega na wlewaniu do specjalnych form o różnych rozmiarach i kształtach metakrylanu metylu w postaci płynnej, a następnie poddaniu go polimeryzacji i schładzaniu. Rezultatem jest jednolity i wolny od naprężeń materiał o takich samych właściwościach mechanicznych w kierunkach x i y. Można go ciąć, ale nie uda się z niego uzyskać wypolerowanych krawędzi. Produkuje się z niego większość dostępnych na rynku nagród.
Z kolei akryl ekstrudowany (wytłaczany) powstaje w specjalnych maszynach, w których granulat jest podgrzewany, a następnie – dzięki systemowi wałków – wyciskany w płyty o stałej grubości. Tak uzyskany materiał ma różne właściwości mechaniczne w kierunkach x i y. Można go czysto i gładko ciąć laserem, uzyskując przy tym wypolerowane krawędzie cięcia. Jest tańszy od akrylu odlewanego. Sprawdza się w przypadku większości zastosowań indywidualnych, jednak ze względu na wewnętrzne napięcia wynikające ze sposobu produkcji nie jest używany w lotnictwie, akwarystyce czy przeszkleniach świetlików dachowych.
Cięcie laserem plexi – korzyści.
Innowacyjne i wszechstronne systemy laserowe zdecydowanie wyparły w obróbce pleksi systemy konwencjonalne, punktując wysoką elastycznością oprogramowania i oferując dużo większe możliwości, do których zaliczamy:
- wysoka i stała jakość cięcia,
- duże prędkości obróbki,
- krystalicznie czyste, idealnie gładkie i polerowane krawędzie cięcia, niewymagające żadnych obróbek,
- brak wiórów, uszkodzeń i mniejsze straty materiałowe,
- optymalne wykorzystanie materiału,
- bezobsługowe i bezstykowe środki do przetwarzania, brak zużycia narzędzi,
- brak potrzeby mocowania materiału,
- możliwość dopasowania do dowolnego projektu, dokładne i powtarzalne odwzorowanie kształtów i wymiarów.
Właściwości plexi.
Wyjątkowe właściwości pleksi sprawiają, że materiał ten stał się jednym z najpopularniejszych w obróbce.
Jakie zatem właściwości ma akryl (pleksi)?
Jest dziesięciokrotnie bardziej odporny od szkła na uszkodzenia mechaniczne. Sztywny, trwały, wytrzymały, odporny na pękanie, rozciąganie i ściskanie, nietłukący się, odporny na działanie substancji nieorganicznych, warunki atmosferyczne (wilgoć, temperaturę, ultrafiolet – dzięki czemu nie żółknie) – to zestaw cech, dzięki którym akryl może być wykorzystywany w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Charakteryzuje go ponadto: uniwersalność, niska waga, dobra jakość optyczna i równomierna przepuszczalność światła (duża przezroczystość), niska przepuszczalność fal, stosunkowo niska temperatura depolimeryzacji (co przekłada się na łatwy recykling), stała wartość udarności, dobra izolacyjność cieplna. Ma niewielką twardość, a przez to także odporność na ścieranie i zarysowania, ale można to zniwelować domieszkami mineralnymi.
Ze względu na właściwości termoplastyczne, akryl można w dowolny sposób modyfikować, nadawać mu dowolny wymiar, kształt, formę i obrabiać go, na przykład poprzez cięcie laserem pleksi. W prosty sposób można wykonywać w nim wycięcia o dowolnym kształcie.
Co istotne, jest to materiał o wyjątkowej estetyce. Nowoczesna technologia pozwala wytwarzać szkło akrylowe o dowolnej kolorystyce i decydować o tym, jak będzie przezroczyste, czy będzie matowe, czy może z połyskiem.
Nasz zasięg.
Profesjonalnie wycinamy w pleksi za pomocą nowoczesnych i innowacyjnych wycinarek laserowych. Cięcie laserem akrylu w Warszawie (cięcie pleksi laserem Warszawa, cięcie laserem plexi Warszawa), Wrocławiu (laserowe cięcie plexi Wrocław, cięcie pleksi laserem Wrocław), Krakowie (cięcie plexi Kraków), Poznaniu (cięcie plexi Poznań, wycinanie plexi Poznań) oraz w innych miejscowościach to jedna z naszych licznych propozycji. Wejdź na stronę i zapoznaj się z pełnym pakietem usług.
Dodatkowe usługi
Gdzie wykonujemy wycinanie plexi?
- Cięcie laserem pleksi Warszawa
- Wycinanie laserem – pleksi Poznań
- Cięcie CNC pleksi Wrocław
- oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju