4 minuty

Bielizna bezszwowa cięta laserem

Bielizna bezszwowa – poznaj tajemnicę!

Na pewno wiele razy zastanawiałaś się, jak ona powstaje? Jak to się dzieje, że nie ma szwów?! Jak oni to robią? Odkrywamy tajemnicę.

Bielizna, która nie posiada szwów, idealnie dopasowuje się do kształtów ciała i jest bardzo wygodna w noszeniu. Zapewnia pełną swobodę ruchów, a jej pielęgnacja nie stanowi żadnego problemu. Nic więc dziwnego, iż stała się ona niezwykle popularna w ostatnich czasach, a na rynku pojawia się coraz więcej dostępnych modeli. To właśnie dzięki zastosowaniu techniki cięcia laserem, możemy uzyskać taki efekt.

Cięcie i wycinanie tkanin laserem – jak to się robi?

Nowoczesne lasery posiadają bardzo wiele funkcji. Jedną z nich jest możliwość precyzyjnego cięcia różnego rodzaju materiałów. Wiązka laserowa kierowana jest w wybrane punkty, co powoduje topnienie i odparowanie fragmentów tkaniny. Pozostałe zaś włókna na krawędziach się sklejają, co zapobiega ich strzępieniu. Można w ten sposób niezwykle szybko i sprawnie uzyskać pożądany efekt. Laser będzie niezawodny nie tylko w procesie wycinania, ale też podczas tworzenia ozdobnych wzorów, ornamentów czy też frędzli. Kształtowanie wybranych partii materiałów znalazło szerokie zastosowanie w wycinaniu bielizny, gdyż szczególnie tu sprawdza się technika bezszwowa. Jako iż ten fragment garderoby jest noszony najbliżej skóry, dopasowanie przeznaczonego materiału i komfort użytkowania mają szczególne znaczenie. Tkaniny, z których wykonuje się taką bieliznę, to: bawełna, mikrofibra, elastan merino oraz inne domieszki włókien syntetycznych. Istotną kwestią podczas obróbki materiału jest dobranie odpowiedniego sprzętu. Wykonawcy LaserTrade, dzięki nowoczesnemu zapleczu maszynowemu, precyzyjnie tną tekstylia oraz tkaniny. Dlatego też uzyskane w ten sposób wyroby spełniają oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców.

Zalety bielizny bezszwowej 

Bielizna bezszwowa posiada szereg zalet, zdobywając coraz większą popularność wśród nabywców. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, co stanowi o walorach produktu.

  • Wygoda noszenia

W tradycyjnie wykonanych wyrobach bieliźnianych mamy do czynienia ze szwami, które często mocno wbijają się w ciało, co powoduje dosyć nieprzyjemny efekt. Dodatkowo może czasem dochodzić do otarć na skórze. Bielizna zaś wycięta za pomocą lasera nie posiada takich łączeń, przez co jest niezwykle komfortowa podczas noszenia. Jest ona tak wygodna, że czasem nie czuć, jakby się coś miało na sobie.

  • Dopasowanie do ciała

Kolejną ważną cechą braku szwów jest idealne dopasowanie do ciała. Zapewnia to nie tylko wygodę noszenia, ale również sprawia, iż bielizna nie jest widoczna pod ubraniem. Zakładając nawet bardzo obcisłe spodnie lub inne przylegające części garderoby, nie tworzą się fałdy, a krawędzie majtek nie odciskają się na materiale. 

Reklama
  • Wysoka jakość tkaniny

W procesie produkcji bielizny bezszwowej bierze się tylko najlepszej jakości materiały. Muszą być one bowiem elastyczne i wytrzymałe, zapewniając przyjemność noszenia i użytkowanie przez dłuższy czas.  

  • Swoboda ruchów

Jak wiemy, ruch to zdrowie. Gdy bielizna jest dobrze dopasowana do ciała, zapewnia pełną swobodę ruchów. Zarówno w codziennym użytkowaniu, w biurze oraz domu, jak i podczas ćwiczeń fizycznych sprawdza się znakomicie. Dlatego też wyrób ten ma coraz większe zastosowanie w produkcji odzieży sportowej.

  • Dogodna pielęgnacja

Ze względu na użycie najwyższej jakości tkanin, które zapewniającą bieliźnie elastyczność, materiał nie gniecie się i dosyć szybko schnie. Nie trzeba go zatem prasować, a po upraniu, w krótkim czasie nadaje się do użytku. Dodatkową zaletą jest powłoka posiadająca antybakteryjne właściwości, co z kolei przyczynia się do bezpiecznego użytkowania.

Biorąc pod uwagę szereg korzyści, jakie niesie ze sobą technologia wycinania tkanin laserem, warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie. W LaserTrade można uzyskać wszelkie informacje dotyczące obróbki różnego rodzaju materiałów i skorzystać z najwyższej jakości usług. Zapraszamy do współpracy.

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *