Wzornictwo przemysłowe – Produkt Design

Czas na realizację Twojego pomysłu. Z jednego miejsca zapewniamy Ci szybki i wygodny kontakt ze wszystkimi projektantami zajmującymi się wzornictwem przemysłowym na terenie całego kraju. 

Dodaj zapytanie, opowiedz o swoim pomyśle, a szybko otrzymasz oferty współpracy. Wybierz ofertę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i przejdź do realizacji zadania. 

Dalszy proces produkcyjny również zrealizujesz z Platformą LaserTrade. 

Witaj w LaserTrade! Z nami wszystko jest wyjątkowo proste. 

Wycena on-line

Wzornictwo przemysłowe – Produkt design

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade dla Twojej wygody skupiliśmy wokół siebie projektantów wzornictwa przemysłowego (designerów) z całego kraju. Dzięki temu oferujemy najwyższej jakości usługi dla przemysłu, biznesu, nauki i codziennego życia.

W czym pomoże Ci projektant wzornictwa przemysłowego (designer)?

Projektant wzornictwa przemysłowego (designer) jest osobą, która pomoże Ci wcielić w życie ciekawe idee. Tutaj właściwie nic nas nie ogranicza, poza wyobraźnią. Można przy tym zastosować różnorodne materiały – metale, drewno, tworzywa sztuczne, szkło, tekstylia. Można je umiejętnie łączyć w rozmaite kompozycje. Decydując się na współpracę z projektantami wzornictwa przemysłowego zrzeszonymi w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade, mogą Państwo liczyć na wyjątkowe efekty. Od projektowania mebli, urządzeń przemysłowych, przedmiotów użytkowych, po opakowania produktów – z nami wszystko stanie się proste.

Czym jest wzornictwo przemysłowe (produkt design)?

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd się biorą różnego rodzaju przedmioty? – Ktoś je wyprodukował – odpowiecie. 

No tak, ale aby móc coś wyprodukować, najpierw trzeba wiedzieć co. Musi powstać pomysł, wizja tego, ktoś musi to zaprojektować, później – najczęściej poprzez prototyp – sprawdzić funkcjonalność, produkcja jest etapem końcowym, poprzedzającym dystrybucję.

I nas tutaj, w tej chwili, interesuje ów etap projektowania. Każdy przedmiot, z którym mamy do czynienia gdziekolwiek: w domu, pracy, szkole, w przestrzeni publicznej, jest efektem procesu projektowania. A wzornictwo przemysłowe (produkt design) to właśnie specjalistyczna dziedzina projektowania produktów, urządzeń, przedmiotów, a także usług, z których na co dzień korzystamy (właściwie nie zastanawiając się nad tym). Aktualnie – wraz z pojawieniem się drukarek 3D – proces ten przeszedł ogromny skok ewolucyjny. Dzisiejsi projektanci przemysłowi są zazwyczaj częścią multidyscyplinarnych zespołów składających się ze strategów, inżynierów, projektantów interfejsów użytkownika (UI), projektantów doświadczenia użytkownika (UX), kierowników projektów, ekspertów ds. brandingu, grafików, klientów i producentów, pracujących razem na rzecz wspólnego celu. Projektanci są więc swego rodzaju łącznikiem pomiędzy specjalistami z wielu różnorakich dziedzin, pracujących nad danym produktem. Ścisła współpraca tak wielu różnych obszarów umożliwia zespołowi projektowemu uzyskanie spostrzeżeń – poprzez badania i obserwacje – pozwalających na pełne zdefiniowanie i zrozumienie problemu, aby w kolejnym kroku móc stworzyć korzystne i znaczące rozwiązania, efektywnie odpowiadające na konkretne potrzeby użytkownika. Dzięki temu powstały produkt lub usługa mogą zapewnić użytkownikom końcowym trwałą wartość. Istotą wzornictwa przemysłowego jest połączenie w jednym przedmiocie nowoczesnej techniki, innowacyjnej technologii, optymalnego procesu produkcyjnego, strategii rynkowej, stylu życia, oszczędności energii, funkcjonalności, ergonomii, wyglądu, kontekstu psychologicznego, cyklu życia produktu, wpływu na środowisko itd. Jak widać, jest to bardzo szeroka i kreatywna dziedzina, opierająca się w swoich działaniach na wiedzy zdobytej na polu nauki, techniki, sztuki i biznesu. Innymi słowy mówiąc, produkt design kompiluje w sobie ścisłą i interdyscyplinarną wiedzę, opartą na znajomości szerokiej gamy materiałów (ich właściwościach i możliwościach zastosowania), rysunku technicznego, konstrukcji maszyn, podstaw mechaniki itd.

Etapy wzornictwa przemysłowego

Faza ideowa projektu – inaczej mówiąc: koncepcja – to etap, podczas którego projektanci z zapałem szkicują, renderują, modelują 3D, tworzą prototypy i testują pomysły, aby znaleźć jak najlepsze możliwe rozwiązania dla potrzeb użytkownika. Pierwszym krokiem jest oczywiście rozpoznanie potrzeby (służą temu audyt wzorniczy i brief), później wymyślenie rzeczy, która tę potrzebę zaspokoi, a następnie jej zaprojektowanie i sprawdzenie działania (prototyp). Później przechodzimy do kolejnego etapu.

Etap końcowy procesu projektowania to czas i miejsce na współpracę projektantów przemysłowych z inżynierami mechanikami, materialistami, producentami i strategami marki, celem wcielenia ich pomysłów w życie poprzez produkcję i marketing. Czasami mijają miesiące, a niekiedy i lata rozwoju, zanim wyprodukujemy produkt na skalę przemysłową, aż znajdzie się na półkach sklepowych.

„Projektowanie to plan ułożenia elementów w taki sposób, aby jak najlepiej osiągnąć określony cel”. (Charles Eames)

Po etapie projektowania, w wygodny sposób przejdziesz do etapu wykonania. 

Reklama

Do jednego miejsca zaprosiliśmy firmy specjalizujące się w produkcji na zamówienie. Perfekcyjne kształty, czyste cięcia – wszystko to osiągniesz dzięki maszynom sterowanym komputerowo. 

Dodaj zapytanie, dołącz plik i wyślij. To wystarczy. Nasi Partnerzy przedstawią Ci oferty na wykonanie.

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade wytworzysz produkty o najwyższych wymaganiach jakościowych, zaawansowanej konstrukcji i odpowiednio dobranej technologii. Wieloletnie doświadczenie i praktyka zawodowa naszych Partnerów pozwalają nam w pełni zaspokajać wysokie wymagania Klientów, ceniących terminowość, jakość oraz funkcjonalność.

Nasza oferta jest odpowiedzią na stale rosnący popyt na usługi wzornictwa przemysłowego. Z przyjemnością obserwujemy dynamiczny rozwój rynku związanego z projektowaniem nowych produktów, optymalizacją istniejących mechanizmów i wykorzystywaniem innowacyjnych rozwiązań. Próbujemy doścignąć najnowsze trendy na rynku i dotrzymywać kroku szybkim postępom technologicznym i przemianom społeczno-ekonomicznym. Dokładamy wszelkich starań, abyście byli Państwo usatysfakcjonowani z podjętej z nami współpracy. 

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem