Partner Laser Trade

LaserTec S.A.

LaserTec S.A. to jeden z wiodących na rynku europejskim wytwórców zintegrowanych stanowisk do procesów laserowych. W ramach prowadzonej działalności wdrażamy do przemysłu innowacyjne technologie laserowego: spawania, hartowania, napawania i cięcia 3D oraz spawania hybrydowego.

Specjalizujemy się w doborze technologii i parametrów procesowych, wykonywaniu prób technologicznych dla klientów, projektowaniu oraz wykonywaniu stanowisk i integracji systemów laserowych.

Ponadto, wykorzystując technologie laserowe, wykonujemy usługowo hartowanie, napawanie i spawanie części maszyn i urządzeń, a także tworzymy rozwiązania w zakresie automatyzacji, mechanizacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Centrum Technologii Laserowych LaserTec S.A. specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie laserowej obróbki elementów metalowych, między innymi ze stali, miedzi, aluminium, mosiądzu oraz innych stopów metali i tworzyw sztucznych.

Nowoczesny park maszynowy LaserTec to zrobotyzowane stanowiska laserowe z pozycjonerami i torami jezdnymi wyposażone w:

  • lasery wysokiej mocy,
  • głowice do laserowego spawania, w tym głowicę Remote Laser Welding,
  • głowice do spawania hybrydowego,
  • czujniki śledzenia złączy,
  • głowice do hartowania laserowego z systemem kontroli temperatury,
  • głowice do napawania,
  • precyzyjne podajniki proszku,
  • głowice do cięcia.

Nasza firma posiada certyfikat potwierdzający wdrożenie i stosowanie systemu zarządzania jakością wg normy EN ISO 9001:2015 oraz ISO /TS 22163 (IRIS) dla klientów z branży kolejowej.

Działające w ramach spółki laboratorium metalograficzne, oferuje profesjonalny i szeroki zakres badań własności metali przed i po obróbce termicznej, połączeń spawanych czy detali zahartowanych. Duże doświadczenie i kwalifikacje naszej kadry inżynierskiej pozwalają na świadczenie profesjonalnych usług o wysokim standardzie obsługi.

Usługi: 

cięcie laserowe 3D, hartowanie laserowe, spawanie laserowe, spawanie laserowe ogniw litowo-jonowych, spawanie hybrydowe, napawanie laserowe, badania metalograficzne, obróbka mechaniczna oraz natrysk cieplny