Frezowanie drewna

Zlecaj frezowanie drewna szybko i wygodnie.

Firmy CNC są teraz w 1 miejscu.

Bezpłatna wycena
Wczytaj plik lub pliki
Porównaj oferty
Rozpocznij wytwarzanie
Dostawa i płatność

Dlaczego warto frezować drewno z nami?

Wśród atutów platformy LaserTrade warto wskazać na:

  • wszechstronność – oferujemy szereg usług, pracujemy na wielu materiałach, obsługujemy różne branże, nie ma dla nas rzeczy niemożliwych,
  • kompleksowość – działamy od A do Z: od projektowania po pełen finezji i estetyki produkt finalny,
  • skalowalność – realizujemy zarówno pojedyncze zamówienia, prototypy, jak i można nam powierzyć długofalową produkcję seryjną,
  • elastyczność – działamy na materiałach powierzonych bądź własnych, w zależności od preferencji Klienta,
  • innowacyjność – rozbudowany park maszynowy, najnowocześniejsze technologie i współpraca z najlepszymi specjalistami usług CNC z całej Polski to gwarancja zadowolenia,
  • konkurencyjność – duży wybór, porównywarka ofert według priorytetowych dla Ciebie kryteriów, korzystne ceny, szybkie terminy i wysoka jakość realizacji.

Frezowanie drewna – usługi

zaufało nam setki firm

W LaserTrade zlecisz frezowanie elementów drewnianych, frezowanie desek, frezowanie frontów meblowych i wiele innych usług. Dzięki stosowanym przez naszych Partnerów nowoczesnym technologiom i programowalnym ustawieniom możliwe jest precyzyjne tworzenie sporych ilości takich samych modeli o identycznej fakturze, wymiarach i zdobieniu. Niewątpliwą zaletą tej metody obróbki jest również możliwość modelowania przedmiotów o najbardziej złożonych kształtach oraz dużej grubości, bez obawy o utracenie dokładności całego procesu oraz w zadowalającym czasie. Oferujemy także wsparcie w zakresie wykonywania projektów.

Do kogo skierowana jest nasza oferta?

Do współpracy zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorców z różnych branż: firmy budowlane, zajmujące się sztukaterią, aranżacją wnętrz, stolarzy, producentów mebli oraz schodów, agencje reklamowe i wiele innych.

Oferujemy wsparcie w tworzeniu: drewnianych elementów wykończenia wnętrz, elementów dekoracyjnych, ozdobnych ornamentów, zdobień na słupkach, belkach, tralkach, listwach, sztachetach, pochwytach, stopniach, nóżkach mebli i krzeseł, fantazyjnych balustrad, finezyjnych frontów meblowych, drewnianych rzeźbień, płaskorzeźb, pomoc w odtwarzaniu zniszczonej sztukaterii oraz projektowaniu i tworzeniu nowej oraz inne usługi, według potrzeb Klientów. 

Frezowanie w drewnie – co można w ten sposób wykonać?

Frezowanie w drewnie CNC pozwala na zdobienie mebli, tworzenie elementów dekoracyjnych, modelowanie powierzchni, tworzenie nacięć, otworów pod zawiasy, uzębień, gwintów, rowków, kanalików, kunsztownych wzorów i wyżłobień, precyzyjne wykańczanie krawędzi i kantów. Można w ten sposób tworzyć wiele nietuzinkowych elementów i produktów: wspomniane wcześniej meble, drzwi, stoły, blaty, krzesła, panele podłogowe, ramy, płaskorzeźby, elementy aranżacji wnętrz, wzornictwa przemysłowego, konstrukcji architektonicznych, form wtryskowych, matryc. 

Frezowanie drewna – co to znaczy?

Frezowanie drewna jest rodzajem obróbki skrawaniem, polegającym na nadawaniu drewnianym przedmiotom pożądanego kształtu, formy, wymiaru, funkcjonalności, zdobień, za pomocą wieloostrzowego narzędzia (frezu) na obrabiarce zwanej frezarką. Frez wykonuje ruch obrotowy, a obrabiany przedmiot – posuwowy. Można w ten sposób modelować powierzchnie kształtowe oraz płaskie, wykonywać różnego typu łączenia i zdobienia, czopowanie, czy wycinać gwinty bądź rowki. Frezarki CNC bywają nieraz nazywane nowoczesnymi dłutami, gdyż w zasadzie wykonują taką właśnie pracę, jednak dużo wydajniej i bardziej powtarzalnie, pozwalając precyzyjnie i bardzo szybko obrabiać drewno.

Jakie rodzaje drewna frezujemy?

Drewno jest jednym z najchętniej i najczęściej stosowanych w przemyśle surowców. Ten popularny, naturalny materiał występuje w wielu gatunkach, charakteryzujących się zróżnicowanym wybarwieniem, usłojeniem i cechami. Bardzo dobrze poddaje się frezowaniu i pozwala na uzyskiwanie precyzyjnych i szczegółowych detali.

Frezowanie drewna CNC pozwala na efektywną obróbkę w zasadzie każdego gatunku drewna. Najskuteczniej – ze względu na dość jednolitą strukturę – poddają się frezowaniu gatunki liściaste, jak np. lipa, buk, orzech. Z powodzeniem można obrabiać także takie materiały, jak: sklejka, płyta wiórowa, płyta pilśniowa (MDF, HDF).

Frezowanie drewna – poradnik

Frezowanie CNC drewna (parametry)

Efektywność frezowania i ostateczny wynik pracy zależą od kilku czynników. Jednym z nich jest właściwie dobrany kształt frezu. Kolejnym – odpowiednia prędkość pracy. Szybkość skrawania i szybkość posuwu trzeba dobrać do rodzaju obrabianego materiału i warunków obróbki. Szybsze obroty powinno się włączać przy frezach o mniejszej średnicy, a wolniejsze przy frezach o dużej średnicy. Większe prędkości używamy również podczas pracy w miękkim drewnie, a wolniejsze przy drewnie twardym. Niedostosowywanie prędkości do warunków może poskutkować przypaleniami drewna i zniszczeniem materiału.

Frezując drewno, trzeba pamiętać o jego mocowaniu do stołu stolarskiego. Przy miękkich drewnach warto zastosować podkładki zabezpieczające, chroniące materiał przed pozostawianiem śladów przez zaciski. W przypadku detali o dużej głębokości, celem ochrony drewna przed ryzykiem uszkodzeń, bezpieczniej wykonywać rowki w kilku podejściach.

Ile kosztuje frezowanie drewna?

Cena usługi frezowania drewna zależna jest od wielu czynników: rodzaju obrabianego materiału, grubości i wielkości wykonywanych żłobień, stopnia skomplikowania prac dwu- lub trzywymiarowych, ilości zamawianych elementów, czasu realizacji zlecenia itd. Skontaktuj się z nami, wyślij zapytanie wraz ze specyfikacją i oczekuj bezpłatnej wyceny od Wykonawców zainteresowanych podjęciem zlecenia. Wszystkie oferty zapiszą się w Twoim osobistym Panelu Klienta, co pomoże Ci przefiltrować je według ważnych dla siebie kryteriów i ułatwi wybranie najkorzystniejszej propozycji.

Nasz zasięg

Frezowanie drewna na zlecenie: Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań i szereg innych miast Polski. Sprawdź i skorzystaj z darmowej wyceny on-line.

Gdzie wykonujemy frezowanie drewna?

  • Frezowanie drewna Warszawa
  • Frezowanie drewna Poznań
  • Frezowanie drewna Wrocław
  • oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju